Подорожуючи, навчаємось Опубликовано October 9, 2013

Off

Привабливо пізнавати історію рідного краю, споглядаючи експонати в краєзнавчому музеї. Але набагато цікавіше і інтригуюче бути залученим до самого процесу дослідження і відродження історії та культури на матеріалі Закарпаття.

А така можливість може випасти всім бажаючим, які поважають і цінують народні звичаї та обряди, та люблять подорожувати. Варто тільки не прогавити час їх проведення. В Карпатському краї, на берегах Латориці успішно проходять неперевершені народні свята – «Свалявський Великдень»», свято Миколая, свято «Коляди». Настрій гостювальників піднімають обряди «Вечорниць», «Старовинного весілля», «Вінкоплетіння», «Щедрівок» та інші.

Всі ці дійства проходять з найширшим залученням молоді та дітей, туристів та гостей Свалявщини. На святкуваннях проводяться масові конкурси на кращу паску, писанку, вишивку, знання дітьми народних звичаїв та обрядовості. Шаленний успіх серед глядацької аудиторії мають майстер – класи по автентичності писанкарства, гончарства, теслювання та інших давно забутих, але дійсно суто українських витворів та традицій.