Подорож Свалявським краєм Опубликовано October 13, 2013

Off

Мандри по музеях,  фортецях та галереях змінимо на подорож закарпатськими селами. Села Свалявщини – це розпорошені робітничі виселки, де живуть залізничники, робітники лісової, меблевої та хімічної промисловості, сотні обслуговувачів санаторіїв, газо- та нафтопроводів, ліній електропередач, тощо.

По всій Україні розходиться продукція Свалявського заводу мінеральних вод. Не дивно, що робітничі традиції на Свалявщині мають глибоку історію. Це засвідчує картина заслуженого майстра народної творчості Василя Астолоша «Розстріл робітничої демонстрації у Сваляві 1924 року».

Цікаво подорожувати Карпатським краєм, не є винятком і Свалявщина. Ціла плеяда яскравих імен в українській та світовій культурі родом саме звідси. Це – батьківщина автора двотомної «Історії Болгарії» Юрія Гуци, письменника – лексикографа Олександра Митрака, гордість земляків – письменник ХІХ ст. Іван Сільвай. В  гарнім Свалявським краю що не хата, то історія. Тим більше тепер, за часів незалежної України, коли люди поміняли свої пріоритети, свято бережуть історію свого роду, розчищають і поглиблюють джерела нашої духовності.